fbpx

Nocna Rowerowa Droga Krzyżowa 2024

Droga Krzyżowa to nie tylko nabożeństwo odprawiane w Wielkim Poście w kościele, ale to przede wszystkim duchowość pasyjna. Pragnienie zjednoczenia się z cierpiącym Chrystusem, który pomimo trudu oraz bólu nie staje w miejscu, ale realizuje wolę Bożą do końca.
Pod koniec Wielkiego Postu, w piątek 22 marca, po raz czwarty, odbędzie się w Warszawie Nocna Rowerowa Droga Krzyżowa wzdłuż granic miasta.
Rozpoczęcie będzie rozłożone w czasie. Na trasę będzie można ruszyć między godziną 17:00 a 20:00 spod kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101, 02-722 Warszawa. O godz. 18:00 zostanie odprawiona msza święta. Chętni mogą wyruszyć na trasę wcześniej przed mszą świętą.
Dystans do pokonania liczy 150 km i w pierwszej chwili może się on wydawać poza zasięgiem – nie do pokonania. Jednak to szansa, aby w zmęczeniu, bólu czy braku sił zjednoczyć się z Jezusem niosącym krzyż.
Na Nocną Rowerową Drogę Krzyżową każdy wybiera się na własną odpowiedzialność. Trasę każdy pokona we własnym zakresie, odpowiadając zarówno za swoje przygotowanie fizyczne, jak i przygotowanie techniczne roweru (oświetlenie, elementy odblaskowe itd.) oraz przestrzeganie przepisów drogowych.
Weź udział w nowej formie pogłębiania wiary: nocą, w milczeniu i na rowerze. Zapraszamy serdecznie!
Zgłoszenie na NRDK można dokonać poprzez formularz do 17 marca:
W razie pytań, dzwoń:
+48 514 555 000
Scroll to Top